Najczęstsze wpadki dotyczące używania podkładu – jak ich uniknąć?

Loreal True Match - podkład do makijażuSztuka umiejętnego i dobrze dobranego makijażu nie jest łatwa, ale można wyróżnić kwestie, które są raczej bezproblemowe, jak i te, które sprawiają najwięcej kłopotów. Bez wątpienia najwięcej problemów związanych jest z doborem i używaniem podkładu, przez co często można zobaczyć „ofiary” takich wpadek – kobiety ze zbyt ciemnym fluidem na twarzy, który je postarza, czy też źle roztartą granicą między twarzą, na którą nałożony został podkład, a szyją. Jak unikać takich gaf?

Trudna sztuka doboru odcienia

Kolor podkładu trzeba dobrze dobrać do karnacji, testując go na twarzy, a nie na przykład na nadgarstku, co robi wiele osób. Ważne jest też właściwie oświetlenie – najlepiej, by było to światło dzienne. Poza tym warto wybrać preparat, który będzie dodatkowo dostosowywał się do koloru skóry dzięki zastosowanej technologii. Takie działanie ma na przykład podkład Loreal True Match, używając którego można oddalić ryzyko rażącego niedopasowania kolorów.

Dobre rozprowadzanie

Zbyt ciężkie podkłady nakładają się bardzo tępo i wówczas łatwo można doprowadzić do powstania smug. Trudno też zatrzeć granicę między pomalowaną i niepomalowaną skórą. By uniknąć takich przypadków, również warto postawić na Loreal True Match podkład ten bowiem słynie z dobrego rozprowadzania się.